Jeśli zamierzasz prowadzić firmę lub już jesteś przedsiębiorcą, istnieje dziesiątki powodów, dla których powinieneś posiadać własną stronę internetową i promować swoje usługi w sieci. W tym artykule zaprezentujemy Ci nasze argumenty i wymienimy korzyści, jakie strona internetowa może wnieść do Twojego biznesu.

Strona internetowa jako wirtualna wizytówka w cyfrowym świecie

Obecność w Internecie, niezależnie od branży, może mieć ogromny wpływ na Twój sukces. W dzisiejszych czasach niektórzy przedsiębiorcy nadal nie zdają sobie sprawy, że większość klientów odwiedza witrynę firmową przed dokonaniem zakupu. Silna pozycja w Internecie, a zwłaszcza profesjonalna strona internetowa, może być atutem w generowaniu większych zysków. Tak, jakość witryny znacząco wpływa na Twoje wyniki. Dla większości nowych klientów witryna internetowa będzie pierwszym wizerunkiem firmy. Użytkownicy ocenią wiarygodność Twojej marki na podstawie projektu, funkcjonalności i użyteczności strony. Dlatego tak ważne jest posiadanie nowoczesnej, aktualnej witryny internetowej z własną nazwą domeny, odpowiednimi treściami i dodatkowymi funkcjonalnościami, które podkreślają wiarygodność marki. Strona internetowa pokazuje również, że jesteś otwarty na nowe cyfrowe trendy i idziesz z duchem czasu.

Strona internetowa to niezbędny krok w podróży Twojego klienta przez lejek sprzedażowy

Skuteczna witryna to miejsce, do którego chcesz, aby Twoi odbiorcy trafiali z różnych kanałów. To właśnie na stronie zainspirujesz do działania swoich potencjalnych klientów. Twoja witryna jest jak sklep fizyczny – ludzie przechodzą obok niej, aż wejdą, aby zobaczyć, co masz do zaoferowania. Nawet jeśli nie kupią czegoś za pierwszym razem, mogą dokonać zakupu podczas kolejnych wizyt. Podobnie klienci trafiają na Twoją firmę za pośrednictwem różnych kanałów, takich jak media społecznościowe. Jeśli reklama w mediach społecznościowych jest pociągająca, będą oczekiwać, że odwiedzą Twoją witrynę, aby dowiedzieć się więcej o tym, co masz do zaoferowania. Jeśli nie ma strony internetowej, mogą nie wykonać kolejnego kroku na ścieżce przez lejek sprzedażowy.

Strona internetowa, czyli oszczędność czasu i łatwiejsza obsługa klienta

Jednym z najbardziej przydatnych aspektów stojących za prowadzeniem strony internetowej jest łatwość udostępniania informacji klientom. Strona internetowa to nic innego jak sposób komunikowania się z klientami. Dostarczanie informacji i zasobów, które w przeciwnym razie musiałyby zostać przekazane tradycyjną formą komunikacji (osobiście lub za pomocą infolinii). Czy wyobrażasz sobie, jak strona internetowa jest znaczącym narzędzie w kontekście zarządzania czasem pracowników, wewnętrzną organizacją i ułatwieniem w zakresie obsługi klientów?

Strona internetowa jako dowód społeczny stojący za sukcesem Twojej firmy

Strona internetowa jest strategicznym miejscem do opisania historii sukcesu Twojej firmy. Możesz zaprezentować swoje produkty i usługi poprzez historie i referencje zadowolonym klientem. Jest to bardzo atrakcyjne, ponieważ zakłada zastosowanie produktu lub usługi w konkretnym, rzeczywistym przypadku, a także obejmuje sytuacje, w których użytkownik może docenić metodologię pracy firmy. Wykorzystaj stronę internetową jako medium, które rozwiewa obawy konsumentów, przyciąga użytkowników, edukuje i doradza. Zadowoleni klienci mogą zostawić na Twojej stronie internetowej komentarze lub oceny, a nawet polecić produkt znajomym za pośrednictwem linku prowadzącego do witryny. W efekcie fala rekomendacji pozwoli Ci dotrzeć do nowych rynków, które wcześniej były zamknięte dla tradycyjnych strategii marketingowych.

Strona internetowa – lepszy dostęp do nowych klientów zarówno online, jak i offline

Jednym z powodów posiadania strony internetowej jest to, że możesz znaleźć klientów zarówno gdy pracujesz, jak i wtedy kiedy śpisz. Będziesz w stanie znacznie łatwiej dotrzeć do nowych odbiorców dzięki swojej obecności w Internecie. A jeśli będziesz współpracować z ekspertem SEO wraz z projektantem stron internetowych, możesz być pewien, że zwiększy się również Twoja pozycja w wyszukiwarce Google. Oznacza to, że kiedy ludzie szukają usługi lub produktu z Twojej działalności, mają większą szansę na znalezienie właśnie Ciebie. Dzięki stronie internetowej masz źródło, z którego możesz stale sprzedawać swoje usługi i produkty globalnej publiczności. Odwiedzający może przejść do Twojej witryny w zaciszu swojego domu, znaleźć informacje, których szuka, a następnie skontaktować się z Tobą lub dokonać zakupu bezpośrednio na Twojej stronie.

Strona internetowa – to się opłaca!

Tworzenie strony internetowej nigdy nie było łatwiejsze niż w dzisiejszych czasach. W związku z tym żadna firma nie ma wymówki, by jej nie mieć. Nie musisz nawet kiwnąć palcem.

W ABirch jesteśmy specjalistami w zakresie tworzenia responsywnych, przyciągających uwagę stron internetowych. Z przyjemnością wysłuchamy Twoich potrzeb i wykonamy dla Ciebie stronę internetową, dzięki której Twoja firma zyska reputację niezawodnego i godnego zaufania lidera w branży. Gwarantujemy, że finalny koszt będzie minimalny w porównaniu z konfiguracją sklepu fizycznego.

Czasy, w których konsumenci wykorzystują tradycyjne media i środki przekazu informacji, aby znaleźć pożądane przez siebie produkty i usługi powoli odchodzą w niepamięć. Obecnie zarówno większe korporacje, jak i jednoosobowe firmy muszą posiadać stronę internetową, aby angażować konsumentów i aktywnie uczestniczyć na rynku. Jeśli chcesz porozmawiać o tym, jak możemy pomóc rozwijać Twoją obecność w Internecie, napisz do nas.

Rozwój Internetu zmienił niemal całe nasze życie. Narzędzia oferowane przez cyfryzację są doskonałe i często absolutnie niezbędne. Firma bez strony internetowej traci znaczną przewagę w walce o rozwój, powiększanie bazy klientów, zyski i długowieczność na rynku. Nie trać więcej czasu! Skontaktuj się z nami i zaznacz swoją nową obecność w Internecie. W ABirch pomożemy Ci wypromować Twój biznes i otworzymy go na globalne zasięgi cyfrowej rzeczywistości.